TeNDER

Integrirana skrb za boljšo kvaliteto življenja na osnovi čutnih zaznav (affecTive basEd iNtegrateD carE for betteR Quality of Life)

Program: Horizon 2020
Trajanje projekta: 01.11.2019 – 30.04.2023
Vrednost projekta: 5.698.332,50 EUR
Nosilni partner: Universidad Politécnica de Madrid

Ostali konzorcijski partnerji: Maggioli S.p.A.; Datawizard Srl; Ubiwhere LDA; Elgoline d.o.o.; CERTH – The Centre for Research & Technology, Hellas;Vrije Universiteit Brussel, Federation Europeenne Des Hopitaux Et Des Soins De Sante;  Servicio Madrileño de Salud; Schön Klinik Bad Aibling Harthausen; Università degli Studi di Roma Tor Vergata; Spominčica – Alzheimer Slovenia;  Asociación Parkinson Madrid

Opis: Svetovna zdravstvena organizacija ocenjuje, da v Evropi živi več kot 10 milijonov oseb z demenco, do leta 2030 pa naj bi se to število podvojilo. Po mnenju Evropskega sveta za možgane, se bo v Evropi povečalo tudi število oseb z Parkinsonovo boleznijo, za katero je trenutno obolelih 1,2 milijona oseb. Pri teh bolnikih so pogosto pridružene tudi bolezni srca in ožilja, sladkorna bolezen ter druge kronične bolezni. WHO tudi poroča, da so bolezni srca in ožilja med glavnimi vzroki prezgodnje smrti in invalidnosti v Evropi in po svetu.

TeNDER – affecTive basEd iNtegrateD carE for betteR Quality of Life je multidisciplinarni projekt financiran iz evropskega programa za raziskave in inovacije Obzorje 2020. Od konca leta 2019 do aprila leta 2023 je TeNDER razvijal model integrirane oskrbe za bolnike z Alzheimerjevo boleznijo (in drugimi oblikami demence), Parkinsonovo boleznijo in boleznimi srca in ožilja ter s pridruženimi obolevnostmi.

Mednarodno pilotno testiranje sistema TeNDER za izboljšanje kakovosti življenja bolnikom, ki vključuje uporabo mikro orodij za prepoznavo človekovega razpoloženja, personalizacijo sistema glede na bolnikove potrebe in usklajevanje kliničnih ter administrativnih informacij o bolnikih.

Podrobno o projketu TeNDER

Svetovna zdravstvena organizacija ocenjuje, da v Evropi živi več kot 10 milijonov oseb z demenco, do leta 2030 pa naj bi se to število podvojilo.